ביוכימיה ומדעי המזון

תעשיית המזון עוסקת בפיתוח וייצור מוצרי מזון מתוצרת חקלאית מוגמרת.

האתגרים העומדים בפני תעשיה זו הם רבים ומגוונים וכוללים התמודדות עם טכנולוגיות יצור חדשניות, פיתוח מתמיד של מוצרים בעלי תכונות איכות, מראה, טעם וריח מהנים ומושכים בנוסף, יש חשיבות לבקרת האיכות, ליצור בעלויות נמוכות ולשילוב גורמים תזונתיים המסייעים לבריאות האדם. כל זאת, תוך הקפדה על ייצור לפי תקנים בינלאומיים קפדנים.

תעשיה זו מתמודדת עם ייצור מזונות מסורתיים כמו: יין, לחם, גבינות, ושמן מחד גיסא, וחטיפים, חיידקים פרוביוטים ועוד מאידך גיסא.

לתעשייה מתוחכמת כזו יש צורך בטכנולוגים בעלי ידע רחב בתחומים רבים ומגוונים. הלימודים בחוג מכסים קשת רחבה של נושאים מתכונות פיזיקליות וסנסוריות של מזון ועד לתהליכי תסיסה ובקרת איכות.

מזון

תוכנית הלימודים לתואר "בוגר"

נושאי הלימוד לתואר ראשון מגוונים מאד וכוללים: לימודי תשתית במדעי החיים כגון: פיזיקה, מתמטיקה, כימיה, ביוכימיה, גנטיקה ועוד. לימודי ההתמחות במערך הקורסים הכולל: אנליזה של מזון, כימיה וביוכימיה של מזון, תכונות פיזיקליות של מזון, מיקרוביולוגיה וסניטציה של מזון.

קורסי הבחירה המומלצים כוללים: ייננות, מדעי האריזה, עקרונות בניהול שירותי מזון, מיקרוביולוגיה של חלב, אפיה, ביוטכנולוגיה של מזון, חקיקה ותקינה ועוד.

בוגרינו, עובדים כביוטכנולוגים של מזון בייצור, בפיתוח מוצרים ובבקרות איכות, בניהול מפעלי מזון, בתעשיית התרופות ובתעשיות ביוכימיות וביוטכנולוגיות. חלק מבוגרינו עוסק בהוראה וממשיך את לימודיו לתארים מתקדמים במגוון תחומים.

Nimrod Genisher - Keen Photography +972-54-6277017 www.NimrodGenisher.com
צילום: נמרוד גנישר

אתר החוג ביוכימיה ומדעי המזון

מידע בשנתון על החוג:  ביוכימיה ומדעי המזון 722

מסלולי לימוד בחוג:

ראש החוג: פרופ' עידו ברסלבסקי

טלפון:054-8820955 
ido.braslavsky@mail.huji.ac.il

מזכירת החוג: רווית טלמור

08-9489259
ravitt@savion.huji.ac.il